PSM I st. Nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie

SONY DSC

CHÓR LIBERI CANTANTES (Śpiewające Dzieci) prowadzi od 1999 roku dyrygent Izabela Tomaszewska.

Śpiewają w nim dzieci w wieku od 9 roku do 14 lat. Chór jest dość liczny, śpiewa w nim około 80 osób. Chórzyści śpiewają utwory a’cappella, oraz z towarzyszeniem fortepianu i orkiestry.

Do najważniejszych występów należą szczególnie Koncerty Kolęd, Doroczne Koncerty Szkolne, Koncerty dla Związku Nauczycielstwa Polskiego, Domu Dziecka. Chór koncertował w wielu prestiżowych miejscach takich jak Uniwersytet Muzyczny, Studio S1im.W. Lutosławskiego, Pałac w Wilanowie, Kościół Andrzeja Boboli, Sala Kryształowa SGGW. Chórzyści biorą również udział w nagraniach piosenek dziecięcych.

Chór bierze udział w konkursach i przeglądach. Do ostatnich osiągnięć należą:

  • I Festiwal Chórów Szkół Muzycznych Regionu Warszawskiego w PSM I. st. Nr5 im. H.Wieniawskiego  GRAND PRIX (2010)
  • XIII Łódzki Festiwal Chóralny CANTIO LODZIENSIS – III Miejsce (2010)
  • Ogólnopolski Konkurs Szkół Muzycznych,, Warszawska Wiosna Chóralna” ZŁOTY DYPLOM (2011)
  • II Festiwal Chórów Szkół Muzycznych Regionu Warszawskiego w PSM I. st. Nr 5 im. H.Wieniawskiego  SREBRNY DYPLOM (2012)
  • Ogólnopolski Konkurs Szkół Muzycznych,, Warszawska Wiosna Chóralna” SREBRNY DYPLOM (2013)
  • Ogólnopolski Konkurs Szkół Muzycznych,, Warszawska Wiosna Chóralna” ZŁOTYY DYPLOM (2015)

 

SONY DSC

dr IZABELA TOMASZEWSKA – ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Wychowania Muzycznego i jednocześnie Międzywydziałowe Studium Muzykoterapii. Była asystentem Żeńskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, jak również Podyplomowe Studia Emisji Głosu. Dyrygentka ukończyła trzyletnie Studium Doktoranckie na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych (specjalność Muzykologia) na Uniwersytecie Karola Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Doktorat obroniła w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej. Ukończyła również Podyplomowe Studia Logopedyczne na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Zawsze łączyła działalność dydaktyczną i artystyczną. Dotychczas prowadziła różne zespoły i chóry, współpracując także z chórem Uniwersytetu Warszawskiego, prowadziła również żeński chór VOX PUELLARIS. Przez kilka lat współpracowała ze Stowarzyszeniem Viva la Musica. Uczestniczyła w licznych warsztatach, sympozjach i szkoleniach wokalnych i dyrygenckich. Wielokrotnie brała udział w Międzynarodowej Akademii Chóralnej In Terra Pax. Obecnie prowadzi młodzieżowy chór mieszany TUTTI CANTAMUS w LXXV LO im. Jana III Sobieskiego, gdzie pracuje również jako nauczyciel muzyki. Prowadzi także dziecięcy chór LIBERI CANTANTES w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Kurpińskiego, WILANOWSKI CHÓR KAMERALNY i żeński zespół wokalny CANTABILE UTW im. F. Chopina w Warszawie. Wszystkie chóry są laureatami licznych nagród. Przygotowuje wykonawców do koncertów solowych, konkursów i musicali. Współpracuje z Teatrem Muzycznym PROSCENIUM przygotowując muzycznie wiele ciekawych projektów artystycznych. Przez wiele lat prowadziła wykłady dla Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.

Otrzymała wiele nagród i dyplomów uznania za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i artystycznej. Otrzymała również dyplom i medal PRO MEMORIA ,,Za propagowanie wśród młodzieży treści patriotycznych, za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu”.